Гласувайте за нас в BGTop веднъж на всеки 24 часа. Благодарим Ви!
Форуми / Общи приказки / Попето подари мечтан старт на Матеус, България се върна в играта - cs.Ro-Ni.net
Username:    Password:       Signup |  Forgot Password?

съобщения: 26
България победи Уелс с 1:0 като гост в мач от Група "G" на квалификациите за Евро 2012.

Голът на успеха вкара Ивелин Попов през второто полувреме.

В началото на срещата играта бе разпокъсана, а опасните атаки липсваха. В 7-а минута Георги Пеев опита шут от границата на наказателното поле, но стражът на домакините улови. Секунди по-късно Уелс пропусна да излезе напред в резултата. Гънтър бе оставен сам срещу Ники Михалов отдясно и би покрай страничната греда. В 10-а Уилямс сгреши при изнасянето на топката, Ивелин Попов овладя и подаде на Мартин Петров отляво. Крилото на Болтън стреля силно, но Хенеси изби. Последваха минути, в които на терена не се случваше почти нищо интересно. Домакините имаха лек териториален превес, а футболистите на Лотър Матеус търсеха възможности за контри. В 24-а Попов центрира добре отдясно, но Димитър Макриев не успя да овладее. Гарет Бейл по левия фланг бе най-голямата заплаха за вратата ни. Бодуров и Георги Пеев обаче добре го затваряха и не му даваха много шансове за опасни центрирания. В 29-а минута Ивелин Попов имаше добра позиция за опасен шут, но топката му бе избита в последния момент. В 35-а Валентин Илиев получи неприятна контузия след борба за висока топка и бе принудително заменен от Павел Виданов. Малко след това Мартин Петров бе оставен сам отляво и шутира, но за съжаление силно и високо над вратата. Стилиян Петров и Благой Георгиев не се представиха на ниво и почти не играеха топката. Оттам и куцаше организацията в играта ни. В 45-а минута Морисън стреля с глава след хубаво центриране отляво, но Михайлов отрази.

Второто полувреме започна чудесно за България. Мартин Петров получи топката на добра позиция, но защитник на Уелс се хвърли в краката му и предотврати опасността. В 48-а Ивелин Попов овладя хубаво центриране на Благо Георгиев и с помощта на страничната греда прати топката във вратата на Хенеси. В 51-а стражът на домакините извади чудесен шут на Стилиян Петров. След попадението Уелс натисна и в 56-а Морисън бе изведен сам срещу Михайлов, но българският вратар отрази удара му. България постепенно изнесе играта в по-предни позиции и в 67-а минута реферът свири фаул пред наказателното поле на домакините за нарушения срещу Макриев. Благой Георгиев застана зад топката и стреля много прецизно. Хенеси обаче показа класа и изби. Тимът ни играеше доста разумно и рядко допускаше съперника близко до Михайлов. В 81-а Рангелов се забави и опропасти голова атака. Уелс се вдигна на финален щурм и в 89-а минута извадихме късмет, след като Кану с глава отблизо не уцели рамката на вратата. Секунди след това при хубава контра Чавдар Янков излезе на добра позиция отдясно и вместо да подаде на останалия сам Мартин Петров, реши да стреля, но шутът му бе избит. В продължението нашите организираха три чудесни контри, които обаче не успяха да завършат. В 95-а минута Гънтър бе изгонен за фаул срещу откъсващия се сам срещу Хенеси Рангелов.

съобщения: 383
Всички мислят БЪЛГАРИЯ за аутсайдер в групата,но нищо чудно да постигнат голям успех.Искренно им го пожелавам
съобщения: 164
Аз мисля че Матеус ще ни оправи към по-добра игра!
съобщения: 84
не знам дали Матеус ще спомогне за по добрата игра на отбора , но определено ако играят със сърце като вчера ще бъде голям + за всички !
съобщения: 90
Крайно време беше да покажем малко футбол. А не 90 минути джогинг и толкова.
Дано само не спрат дотук, както става обикновено. И аз като Крис0 мога само да пожелая успех на отбора.

Най-отгоре
BreathTaker
Sat Oct 09 2010, 21:48

Регистриран потребител #1415
Регистриран: Thu Apr 09 2009, 11:22
съобщения: 1529
Браво на Ивелин Попов и Ники Михайлове! Страхотна игра и като изцяла(колективна) дано продължават така и повече победи!